Blog Bursa Escort Kızlar

Sonbahar Geliyor Ne Giymeli Nerelere Gitmeli

Sonbahar moda tasarımcılarına ilham veren bir mevsimdir. Bu mevsimin moda tasarımları yalnızca bu mevsimi değil önümüzdeki yılın tüm mevsimlerinin modasını belirlemektedir. Bu sebeple sonbaharı yalnızca kendi aylarına göre değerlendiremeyiz. Sonbahar aşkın, arkadaşlığın, romantikliğin ve duyguların mevsimidir. Kışın habercisi olmasının yanı sıra bütün duyguların ve gelecek maceraların belirleyicisidir.bu sebeple sonbahara hep bir belirsizlik, hep bir fluluk hakimdir. Doğal olarak bu sebeple de sonbahar renkleride canlı ve göz alıcı renkler yerine daha mat, daha soğuk ve belirsiz renkler kulanılmaktadır. Ancak mat renkler ciddi ve asil bir duruş sergileyerek sonbahara damgasını vurmakta ve ençok bu mevsime yakışmaktadır.

Bu sebeplerle sonbahar renkleri mat ve ciddi renklerdir. Ancak başka renkler giyilmez bu mevsimde diye bir şey yoktur. Ancak sonbaharda uzak durulması gereken en önemli renk açık beyaz ve sarı renkleridir. Çünkü bu renkler giyilen kıyafet ve yapılan kombin ne kadar şık olursa olsun asla şık durmamakta ve insanların üzerlerine yakışmamaktadır. Özellikle bir davete gidecekseniz ve tüm eleştiri gözleri sizin üzerinizde olacaksa beyaz, sarı, pudra bembesi gibi açık renklerden uzak durmalısınız. Sonbahara yakışmayan ve ne sonbahar ne kış havası veren giyildiğinde anlamsız duran bir başka renk ise siyahtır. Siyah rengini sonbaharın ilk başlarında kullanmak yerine kasımın ortalarına doğru kullanmaya başlamak daha doğru olacaktır.

Pek çok insanın siyah renge karşı zaafları vardır. Özellikle kilolu ve vücut hatlarını belli etmek istemeyen insanlar siyah renkte elbiselere gardırobunda daha çok yer vermektedir. Siyah şık ve asil bir renktir ancak bu şıklık ve asillik her elbisede ve her renkte olduğu gibi doğru zamanda doğru elbise giymekle ve vücut tüpinize göre elbise giymekle oluşturulur. Bu nedenle siyah ağırlıklı olarak giymek yerine daha açık renkler ve farklı tonlamalar kullanmaya özen göstermelisiniz. Renkler konusunda söylenmesi gereken son şey ise sonbaharın rengi olan kahverengidir. Kahverengi sonbaharın bütün havasını ve gizemini üzerinizde taşımak için size yardımcı olacaktır. Bu renk çizmeler özellikle süet olanları çok şık bir hava vermektedir.

Sonbahar güzelliğin ve bir doğa değişiminin mevsimi olmasının yanı sıra hastalıkların da mevsimidir. Bu mevsimde hava hareketlerinin belirsiz oluşu ve pastırma sıcakları yüzünden ne giyileceğine karar verememek insanları dışarı çıktıklarında hasta olmalarına sebep olmaktadır. Sonbahar da dışarı çıkarken hava ne kadar güzel gözükürse gözüksün üzerimize bir tenç kot veya ceket almalıyız. Sonbaharda gidilen mekanların bir özelliği vardır ki insanları belkide asıl hasta eden şey bu özelliktir. Bu da mekanların insanları serin mi yoksa sıcak mı tutacaklarını bilmemeleridir. Yemek yemek için gidilen bir restoran veya bir cafe dışarı ne kadar sıcak olursa olsun içeri girdiğiniz an soğuk olmaya başlayabilir. Bu sebeple gidilen mekanlara ve üzerinize alacağınız kıyafetlere dikkat ederek hastalıklardan korunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir